W dniu 6 marca w naszej szkole odbyło się ciekawe „Spotkanie z podróżnikiem”, panem Krystianem Pyrzakiem z grupy Trzask.pl organizującej wyprawy w różne części świata. Grupa ta składa się z kilku pasjonatów otaczającego nas świata. Ich pasja zrodziła się już  w szkole podstawowej, kiedy to obejrzeli pokaz slajdów z podróży po Indiach. Wtedy właśnie pojawiło się marzenie o tym aby „kiedyś tam” zobaczyć ten świat na własne oczy.

W roku 2003 założona została grupa „trzask.pl”, w ramach której podróżnicy odbyli  kilkadziesiąt egzotycznych podróży.

Uczniowie naszej szkoły wysłuchali opowieści o odległym, ale bardzo ważnym regionie jakim jest Amazonia.

Pokaz filmów i zdjęć  zawierający dziesiątki istotnych dla danego rejonu świata informacji, masę ciekawostek, sytuacji i przygód wywołał duże zainteresowanie wśród oglądających.