W marcu 2024r.  w SP nr 13 w Skarżysku – Kamiennej odbył się XX Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Wiedzy o Lesie” dla uczniów klas VI szkół podstawowych z powiatu skarżyskiego.
 Z naszej szkoły wzięło w nim udział trzech uczniów: Wiatr Barbara, Kupis Jakub i Walas Bartosz.

Pierwszy etap konkursu miał miejsce 07.03.2024r. i obejmował test wiadomości i umiejętności z działów: warstwowa budowa lasów, przystosowania roślin i zwierząt do środowiska życia, znaczenie i korzyści płynące z lasów, rodzaje lasów na terenie Polski, biologia zwierząt leśnych, praca i rola leśników, ochrona przyrody w Polsce, orientacja w terenie, skala oraz schemat organizacyjny w zarządzaniu lasami państwowymi. Wszyscy uczniowie z naszej szkoły zakwalifikowali się do następnego etapu.

Drugi etap konkursu odbył się 14.03.2024r. i obejmował praktyczne rozpoznawanie pospolitych gatunków drzew, krzewów, roślin runa leśnego, gatunków leśnej fauny, grzybów i tropów zwierząt.

Uczniowie naszej szkoły uzyskali bardzo dobre wyniki. II miejsce zajął Jakub Kupis (VI B),
III miejsce zajął Bartosz Walas (VI B), wyróżnienie otrzymała Barbara Wiatr (VI A). Wszyscy uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe. GRATULACJE!!!

Edyta Bartosiewicz