27.03.2024 r. rozstrzygnięty został Finał Gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w budynku Urzędu Gminy Skarżysko Kościelne. Otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Skarżysko Kościelne Jacek Bryzik. Komisji konkursowej przewodniczył asp. Rafał Maciejczak oraz mł. Asp. Piotr Szafraniec z KP PSP w Skarżysku – Kamiennej. Na turnieju obecni Prezesi Gminnych Jednostek OSP: Tadeusz Chyb, Aneta Paź oraz zastępca Prezesa OSP w Grzybowej Górze Roman Wiatr, Inspektor Michał Majstrak.

Gościem specjalnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn: „Młodzież Zapobiega Pożarom” była Pani Elżbieta Jach – polska literatka. Dla uczestników turnieju wręczyła książki, których jest autorką pt: „MOC IMION”.  Po sprawdzeniu testów okazało się, że zwycięzcy w kat. Szkoły Podstawowe klas I-IV to:

1. Paweł Zając - SP Grzybowa Góra
2. Maria Jach -SP Skarżysko Kościelne
3. Antoni Kapusta -SP Grzybowa Góra

W kat. Szkoły podstawowe klas V-VIII to:

1. Barbara Wiatr - SP Skarżysko Kościelne
2. Adam Maciejczak -SP Kierz Niedźwiedzi
3. Maja Rutkowska - SP Kierz Niedźwiedzi

Nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Skarżysko Kościelne wręczył Wójt Jacek Bryzik. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Eliminacje powiatowe OTWP zaplanowane są na dzień 19 kwietnia 2024r. o godzinie 10:00 w siedzibie Państwowej Straży pożarnej w Skarżysku - Kamiennej.