22 marca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej odbył się II Przegląd Artystyczny Dzieci i Młodzieży „Zakochani, Zaczytani w Mickiewiczu”.

Jest to kolejna odsłona Konkursu „Pro Patria” – tym razem w popisach recytacji i pięknego czytania wzięli udział uczniowie szkół podstawowych powiatu skarżyskiego.

W rywalizacji konkursowej wzięło udział 23 osoby z klas 5-8. Naszą szkołę reprezentował Bartosz Walas z klasy 6 B.

Nagrody książkowe w Konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, nagrody rzeczowe ufundował Adam Ciok. Honorowy Patronat nad Konkursem objęli Świętokrzyski Kurator Oświaty i Starostwo Powiatowe.