09 kwietnia 2024 r. na Sali „Patio” w Miejskim Centrum Kultury odbył się  XV Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu.

Organizatorem wydarzenia była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna  w Skarżysku-Kamiennej a współorganizatorami Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i ich opiekunów tematyką zdrowia, promowanie dbałości o zdrowie, kształtowanie prawidłowych zachowań i zwiększenie świadomości zdrowotnej oraz aktywizacja środowisk szkolnych i przedszkolnych   w zakresie działań prozdrowotnych. Zadaniem konkursowym uczestników było przygotowanie oraz przedstawienie autorskich utworów muzycznych dotyczących szeroko pojętego zdrowie  i promocji zdrowego stylu życia. Rywalizacja konkursowa przeprowadzona była w dwóch kategoriach wiekowych: Przedszkola i Szkoły Podstawowe.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas pierwszych:  Zosia Dulęba, Amelia Mąkosa, Hania Minda, Lena Skorek i Marcelina Stefańska. Wykonały one utwór  pt.  „ Dbaj o zdrowie”. Autorem tekstu piosenki jest pani Magdalena Mamcarz,  a oprawą muzyczną zajmowała się pani Renata Wolska.

Dziewczynki zajęły I miejsce.

GRATULUJEMY