W Połańcu z okazji 40-lecia elektrowni Połaniec odbył się Ogólnopolski Turniej „Pierwszy Krok Zapaśniczy”. Swój udział dość mocno zaznaczyli tam uczniowie Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym.
W rywalizacji wzięło udział  172 zawodników  z województwa świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego oraz ekipa z Ukrainy. Startowali oni w kategoriach młodziczki i młodzicy oraz dzieci w grupie dziewcząt i chłopców. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym, reprezentujący sekcję Stowarzyszenie „Nasza Gmina” – Skarżysko Kościelne, Klubu „Znicz”,  którzy trenują pod bacznym okiem trenera Bogusława Kabały zaprezentowali się bardzo dobrze: II miejsce – Nadia Kocia, III miejsce Wiktoria Wiatr, III miejsce – Katarzyna Kabała. III miejsce – Bartosz Binder. Młodym wojownikom i wojowniczkom oraz trenerowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.