ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU  W NASZEJ SZKOLE

04 kwietnia (czwartek) odbędzie się happening.

Weźmie w nim udział cała społeczność szkolna.

• Na 3 lekcji wszyscy malujemy farbami wodnymi lub pastelami obrazy w odcieniach koloru niebieskiego.
  1. Temat: „ŚWIAT MOJEJ WYOBRAŹNI”
  2. Prace wyeksponowane będą na korytarzach szkolnych.
  3. Z najciekawszych kompozycji powstanie wystawa w Gminnej Bibliotece Publicznej.
  • Na 4 lekcji odbędzie się korowód.
  1. Start -plac przed budynkiem SP.
  2. Przemarsz na boisko ulicą Szkolną i Kolonią.
  3. Finał-utworzenie żywego symbolu autyzmu.

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej  pod hasłem Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Czy znamy Tabliczkę mnożenia? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczniowie jak i wszyscy pracownicy naszej szkoły. Cały tydzień uczniowie przygotowywali się do finału akcji. Przygotowywali jesienną dekorację z wykorzystaniem tabliczki mnożenia, domino matematyczne, plakaty itp. Całą szkołę ozdobili ciekawymi przykładami. Zastosowali liczne metody mnemotechniki ułatwiające zapamiętanie przykładów sprawiających trudności większości osobom – wierszyki, rymowanki, rebusy, domina itp. Mamy nadzieję, że po takiej akcji już wszyscy potrafią bezbłędnie rozwiązać test z mnożenia i dzielenia :)  Skoro już wszyscy byli  świetnie przygotowani przystąpiliśmy do wyłonienia Mistrza Tabliczki Mnożenia. Udało się! Wiele osób rozwiązało test bezbłędnie ale na szczególną pochwałę zasługują uczniowie klasy III. Duża część uczniów tej klasy bezbłędnie rozwiązała test i otrzymała certyfikat.

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnego :)

Agnieszka Pakuła